Gülüş Estetiği yüzünüze yakışacak olan gülümsemenin tasarlanmasıdır.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş Estetiği yüzünüze yakışacak olan gülümsemenin tasarlanmasıdır.

Kişiden kişiye değişmekte olan gülüş estetiğinde genel olarak bonding, implant, zirkonyum, köprü veya diş kaplaması gibi yöntemler kullanılarak kişinin istediği görüntüye kavuşması sağlanır.

Hastaya hangi işlemlerin yapılacağı dişhekimi muayenesi sonucunda belirlenir. Bu noktada konu ile uzmanlaşmış iyi bir klinikte işlem yapılmazsa tedavi sonunda geri dönüşü olmayan daha kötü sonuçlar meydana gelebilir.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

İlk olarak hastanın yüz yapısı, mimikleri ve cinsiyeti gibi kriterler incelenir. Bunların yanı sıra hastaya yakışacak diş boyutu, diş şekli ve dişlerin birbirleri ile olan ilişkisi hasta ile birlikte belirlenir ve tedavi sürecine başlanır.

Gülüş Estetiği Hangi Tedavi Yöntemlerini İçermektedir?

  • Diş Beyazlatma
  • Zirkonyum Kaplama
  • Lamine Porselenler
  • İmplant
  • Ortodontik Tedavi
  • Lingual Teknik ( Görünmez Diş Teli )

Gülüş Estetiğinde Ortodontik Tedavi Gerekli Midir?

Dişlerde çapraşıklığın olduğu vakalarda Gülüş Estetiği öncesinde mutlaka ortodontik tedavi yapılması gerekmektedir. Böylece dişler üzerinde yapılacak kesim işlemleri minimuma indirilmektedir. Bazı vakalarda ise sadece ortodontik tedavi ile hastalarımızın arzu ettikleri Gülüş Estetiği sağlanabilmektedir. Üstelik bu tedavi tellerin dişlerin arka yüzlerine uygulandığı Lingual Tedavi ile tamamen görünmez olarak yapılabilmektedir.

Gülüş Estetiği Tedavi Süreçleri Ne Kadardır?

Öncelikler uygulanacak tedavinin ne olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Diş hekiminiz tarafından kişinin ihtiyacı olan tedavi belirlendikten sonra tedavi süreci belirlenmektedir.

Bazı vakalarda sadece 1 saatlik beyazlatma tedavisi ile hasta estetik bir gülüşe sahip olabilmektedir.

Gülüş Estetiği Fiyatları Nedir?

Gülüş Estetiği ağız ve diş sağlığının yanı sıra kişinin kendine olan güvenini arttırmaya yarayan bir estetik tedavi yöntemidir. Kişiye özel tasarlanacağından maliyeti değişiklik göstermektedir.

Sadece basit bir beyazlatma işlemi ile istenilen gülüşün elde edilebildiği gibi bazı hastalarda tüm dişlere yapılan porselen kaplama tedavisi ile de estetik gülüş sağlanabilir.

Bazı hastaların hiç dişi olmayabilir bu durumda da uygulanacak implant tedavileri ve porselen kaplamalar ile gülüş estetiği sağlanabilir.

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 212 231 36 46 - 0 533 270 50 68