Multidisipliner yaklaşım olan Gülüş Tasarımı birçok kriterin bir arada kullanılması ile oluşmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı, estetik açıdan görünümü bozuk olan dişlerin, dişetlerinin hastanın yüz şekline ve ihtiyacı olan gülüş şekline göre doğal ve kendisine yakışan bir şekilde tasarlanması işlemidir.

Multidisipliner yaklaşım olan Gülüş Tasarımı birçok kriterin bir arada kullanılması ile oluşmaktadır.

Gülüş Tasarımı İçin Ne Yaptırmalıyım?

Uygulanacak olan tedavi yöntemi kişiye göre değişeceğinden hangi işlemlerin uygulanacağının belirlenmesi için diş hekiminiz tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir.

Bu kriterler hastanın yüz şekline, cinsiyetine, yaşına ve istenilen gülüş tasarımına göre farklılık gösterebilmektedir.

Diş hekiminiz tarafından ihtiyacınız olan uygulamaların belirlenmesi ve tedavi sürecine başlanmasının ardından çürük dişleriniz ve var olan diş eti hastalıklarınız tedavi edilmektedir.

Bunun ardından ihtiyacınız olan işlemlerin uygulanmasına geçilir.

ORTODONTİNİN GÜLÜŞ TASARIMINDAKİ YERİ VE ÖNEMİ

Ortodontik Tedavi ile dişlerdeki çapraşıkları düzelterek başka hiçbir işleme gerek kalmadan hastaların arzu ettikleri gülüş tasarımını sağlamak mümkündür. Bunun yanında dişlerdeki renk şekil bozuklukları vb. dişlerin kendisinden kaynaklanan sorunların da mevcut olduğu durumlardaki çapraşıklığın düzeltilmesini takiben gülüş tasarımı ile ilgili işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Ortodontik bozuklukların mevcut olduğu vakalarda ortodontik tedavi yaptırmadan sadece dişleri kestirmek sureti ile gülüş tasarımı yaptırmak ileride geri dönüşü olmayan problemlere sebep olabilmektedir.

Genel olarak Gülüş Tasarımı yapılırken hastalarımız Lingual Teknik yani görünmez diş teli tedavisine başvurmaktadır. Bu teller dişlerin arka yüzünde bulunmakta olup herhangi bir iletişimde görünmezler. Her vakada uygulanabilir olması ve hastaya estetiklik açıdan herhangi bir rahatsızlık vermemesinden dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Gülüş Tasarımı yapılırken hastanın beklentisini karşılamak çok önemlidir. Diş hekiminiz tarafından hastanın ağız ölçümlerinin yapılması ve belirlenen bu ölçümleri dijital ortama aktarılarak özel programlar ile uygulanacak tedavideki işlemlerin yüz şekline uygumu önceden öngörülmektedir.

Gülüş Tasarımının Size Katacakları

  • Daha doğal bir gülüş ve diş yapısı
  • Net ve parlak dişler
  • Sağlıklı diş etleri
  • Kırık ve çapraşık olan dişlerin yok olması

Gülüş Tasarımının Fiyatları?

Gülüş Tasarımının fiyatları sabit değildir. Hastaların ihtiyacı olan işlemlerin değişebileceğinden bu tedavi yöntemi için sabit bir fiyat söylemek doğru değildir. Kesin bir fiyat bilgisi almak için estetik diş hekiminiz tarafından kontrollerinizin yapılması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 212 231 36 46 - 0 533 270 50 68