İncognito kişinin diş yapısına özel olarak üretilen ve dişlerin arka yüzüne takılarak diş çarpıklıklarının düzeltilmesini sağlayan diş telleridir. Yani Lingual Teknik sistemidir. İncognito lingual teknikte kullanılan bir braket çeşidi olduğundan tüm diş yapılarına uygulanabilen bir sistemdir.

İncognito ile diş telleriniz gülüşünüzü etkilemesin!

İncognito Nedir?

İncognito kişinin diş yapısına özel olarak üretilen ve dişlerin arka yüzüne takılarak diş çarpıklıklarının düzeltilmesini sağlayan diş telleridir. Yani Lingual Teknik sistemidir.

İncognito lingual teknikte kullanılan bir braket çeşidi olduğundan tüm diş yapılarına uygulanabilen bir sistemdir.

Diş teli taktırmak istemeyen ama diş teli tedavisine ihtiyacı olan hastaların tercih ettiği görünmeyen diş teli yöntemdir.

İncognito diş teli lingual tedavide kullanılan diğer tüm farklı braket çeşitleri gibi dışarıdan bakıldığında fark edilmez, dişlerinizin arka yüzüne mükemmel bir şekilde uyum sağlar ve sizi rahatsız etmez.

İncognito Braketler diğer lingual sistemlerde olduğu gibi yapısı ve kişiye özel olarak üretildiğinden sizlere rahatsızlık vermez ve temizlenmesi kolaydır.

Tedavi Süreci Nasıldır?

Tedavi süreci tüm lingual sistemlerde olduğu gibi benzerdir. Öncelikle bu tedaviyi yaptıracak olan hastaların ağız ölçümleri yapılır ve hastalardan alınan ölçümler yurtdışındaki laboratuvarlara gönderilir.

Braket ve tellerin kişiye özel olarak hazırlanmasını takiben yurtdışından gelen İncognito teller dişlerinizin ön taraftan görülmeyecek şekilde iç kısmına yerleştirilir.

İncognito teknikte karşılaşılan zorluklar diğer lingual sistemler ile benzerdir. Konuşma tüm lingual braket çeşitlerinde olduğu gibi başlarda etkilenecektir. Ancak kısa sürede buna alışacaksınız.

Neden İncognito Tercih Etmeliyim?

  • Son teknoloji yazılımlar ile kişiye özel olarak tasarlanmaktadır.
  • Hastaya özel yaptırıldığından dolayı yüksek kullanım rahatlığı ve hızlı konuşmanızı sağlar.
  • Ağzınızda diş teli olduğunu neredeyse kimse fark edemez.
  • İncognito Diş Telleri normal diş telleri kadar etkili ve hızlı bir tedavi yöntemidir.

Yukarıda saymış olduğumuz tercih sebepleri sadece İncognito tel ve braketler için değil tüm lingual tedavi çeşitleri için geçerlidir. Bununla birlikte İncognito diş telleri yoğunluğu altın alaşımına sahip olduğundan dolayı dişlerin arka yüzeylerine uygulansalar da diğer lingual braket çeşitlerine göre daha fazla fark edilmektedirler. Üretilen incognito lingual braketlerde dişlerin çiğneme yüzeylerine gelen kısımlarda tırnak şeklinde çıkıntıların bulunması hastalarda çiğneme sıkıntılarına neden olabilmektedir. Ancak tekniğin en önemli dezavantajı üretimin yurtdışında olması ve buna bağlı olarak tedavi sırasında laboratuar desteğinde bekleme sürelerine bağlı sıkıntılar yaşanabilmesidir.

 

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 212 231 36 46 - 0 533 270 50 68