invisalign Tedavisi yüksek teknolojiler ile kişinin diş yapısına uygun ve özel olarak üretilen ortodontik tedavi yöntemidir.

Invisalign Nedir?

invisalign Tedavisi yüksek teknolojiler ile kişinin diş yapısına uygun ve özel olarak üretilen ortodontik tedavi yöntemidir.

invisalign tedavi ile diş tellerine gerek kalmaksınız dişlerinizde bulunan çapraşıklıkları ve bozukluğu düzeltebilirsiniz.

Bu tedavi ile günlük hayatınızda bir eksiklik yaşamadan gülmeye devam ederek çapraşık dişlerinize veda etmiş oluyorsunuz.

Hastaların bu tedaviyi tercih etmelerinin büyük etkenlerinden biri ağızda bulunan şeffaf plağın kolay kolay fark edilememesidir.

Ancak bu tedavi tüm diş bozukluklarına kullanılamamaktadır.

Invisaling Tedavisi Süreçleri Nelerdir?

  • İlk olarak uzman ortodontistlerimiz tarafından muayene edilerek diş yapınızın bu tedavi ile düzeltilip düzeltilemeyeceğine karar verilir.
  • Ortodontistlerimiz tarafından bu tedavinin uygulanabilirliği belirlendikten sonra ağız ve diş ölçümleriniz yapılmaktadır. Bu ölçümler dijital ortamlara aktarılarak tedavi sonucunda diş yapınızın nasıl bir duruş sergileyeceği öngörülebilmektedir.
  • Hastadan alınan ölçümlere göre invisaling şeffaf plak üretimleri gerçekleştirilir.
  • Ortalama 15 gün içerisinde bir sonraki plağa geçiş sağlanır. Tedavi sürecinize bağlı olarak invisalign sayısı da değişiklik gösterebilmektedir.

Başlarda bu plaklar dişlerde baskı oluşturacağından ağrı olabilir ancak 1 hafta içerisinde plaklara alışmaya başlayacaksınız.

Herkes Invisalign Yaptırabilir Mi?

Invisalign tedavisi hem yetişkinlerde hem de 12 yaşını aşmış çocuklarda uygulanabilmektedir.

Invisalign Tedavisinin Dezavantajları

Invisalign tedavisinin en önemli 2 dezavantajı bu tekniğin sadece basit vakalarda uygulanabilmesi ve hasta işbirliği gerektirmesidir. Bu teknik ile ilgili yapılan pazarlama çalışmalarında invisalign plaklar ile her vakanın başarılı bir şekilde tedavi edildiği belirtilse de bu söylem gerçeği yansıtmamaktadır. Invisalign tedavisi ile tüm ortodontik bozuklukların sadece % 20 si tam anlamıyla başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Görünmez Diş Telleri Nedir?

Görünmez diş telleri dişlerin iç kısmına takılan ve çapraşık dişlerin tedavisinde kullanılan ortodontik tedavi yöntemidir.

Tüm vakalarda uygulanabilirliği ve dişlerin iç kısmına takıldığından görünmemesi sebebiyle invisalign tedavisi yerine tercih edilen tedavi yöntemidir.

Bu tedavi yöntemi invisalign tedavi yönteminin aksine daha başarılı sonuçlar verdiğinden ve estetik açıdan bir kaygı yaratmadığından çokça tercih edilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 212 231 36 46 - 0 533 270 50 68