Lamine Diş Yaprak Porselen Diş adıyla da bilinen Lamine Diş dişlerinizde bulunan görünüm bozukluklarına, kırılmalara ve deforme olmalara çözüm olarak yapılan dişlerinizin ön yüzlerinde ufak seviyelerde aşındırmalar yaparak üzerlerine yapıştırılan porselen dişlerdir. Lamine Diş ışığı geçirgenliği ve yansıtabilmesi sayesinde mükemmel estetiklik sağlar.

Lamine Diş

 

Yaprak Porselen Diş adıyla da bilinen Lamine Diş dişlerinizde bulunan görünüm bozukluklarına, kırılmalara ve deforme olmalara çözüm olarak yapılan dişlerinizin ön yüzlerinde ufak seviyelerde aşındırmalar yaparak üzerlerine yapıştırılan porselen dişlerdir. Lamine Diş ışığı geçirgenliği ve yansıtabilmesi sayesinde mükemmel estetiklik sağlar.

 

Lamine Diş Kimlere Uygulanır?

-Dişlerinin arasından aralık bulunan kişilere,

-Dişlerinde kırılma veya çatlama bulunan kişilere,

-Dişlerinde çürük bulunan kişilere,

-Ortodontik tedaviyi gerek duymayan basit çarpışıklık bulunan kişilere,

-Diş renginde lekeler bulunan kişilere uygulanabilir.

 

Lamine Diş Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

 

-Lamine Diş tamamen porselen olduğundan kullanıcılara doğal diş görünümü sağlamaktadır.

-Pürüzsüz ve mükemmel estetikliğe sahip dişlere kavuşmanızı sağlarlar.

-Lamine Diş yaptırdığınızda bu dişlerde renklenme olmaz renklerini korurlar.

-Lamine Diş kısa sürede yapılan bir işlemdir.

-Doğal dişlerinizden ayırt edilmez.

 

Lamine Diş Yaptırmanın Dezavantajları Nelerdir?

 

-Dişlerinizin Lamine Diş yaptırılmadan önceki aşamaları hassasiyet gerektiren bir aşamadır. Dişlerinizin ihtiyacı olan ölçümlerinin doğru şekilde yapılması ve aşındırılması gerekmektedir.

-İyi bir laboratuvar aşamasında yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde sizlere daha fazla rahatsızlık çıkartabilir.

-Diş sıkma problemi olan kişilerde kullanılmamaktadır.

 

 

Lamine Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

 

Lamine Dişler yapısı ve geliştirilmiş olduğu teknolojiler sayesinde oldukça dayanıklıdır.

Kırılmayan ve düşmeyen lamine dişleriniz ağız sağlığınıza dikkat etmeniz ile beraber 10-20 yıl boyunca kullanılabilmektedir.

Ağız sağlığınıza dikkat etmemeniz takdirde bu süre kısalacaktır.

 

Lamine Diş Fiyatları Ne Kadar?

 

Lamine Diş Fiyatları, hastaların diş yapısına uygun olan porselen diş çeşidine ve uygulanacak diş sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Lamina Diş Uygulaması bazı kliniklerde hastalara çapraşık diş tedavisinde bir alternatif olarak sunulsa da bu son derece sakıncalı bir uygulamadır.

 

Yapılacak böyle bir tedavide dişler üzerinde çapraşıklıkları düzeltmek için gereğinden çok daha fazla aşındırma yapılacağından orta ve uzun dönemde kayıplar yaşanabilecektir.

 

Sadece Lingual Tekniğin uygulandığı Kliniğimizde lamina diş uygulaması öncesinde yapılan tedavi ile dişlerdeki çapraşıklık ortadan kaldırılmakta bu şekilde sadece lamine diş uygulaması ile dişlerde yapılacak olan aşındırma miktarı minimuma indirilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 212 231 36 46 - 0 533 270 50 68